امور کیفری

______________________________________

وکیل کیفری در مشهد – بهترین وکیل کیفری در مشهد

آیا وکیل کیفری خوب در مشهد میشناسید ؟

شاکی پرونده به همراه یک وکیل گردن کلفت داره مدارک جمع میکنه تا حکم جلبمو بگیره ، چیکار کنم ؟

وکیل خوب در مشهد میخام تا بتونم دیمو کامل و بدون دردسر بگیرم . باید به کجا مراجعه کنم ؟

شریکم اومده محل کارم بعد کلی توهین منو تهدید کرده . از کجا باید شکایت کنم ؟

امور حقوق کیفری ( حقوق جزا ) زیر مجموعه حقوق عمومی می باشد که در آن به جرایم و چگونگی مجازات میپردازد . در واقع حقوق کیفری به عکس العمل دولتها در مقابل اعمال ضد اجتماعی جهت ایجاد عدالت و پیشگیری و امنیت اشاره دارد . حقوق جزا ( کیفری ) دارای دو گروه بین المللی و داخلی می باشد . از نکاتی که باید به آن توجه کرد الزامی بودن حقوق کیفری است . بدین معنا که افراد نمیتوانند بر خلاف آن با یکدیگر توافق کنند . بر عکس دعاوی حقوقی که هر دو طرف برای خاتمه میتوانند با هم به توافق برسند .
فردی که دعوای کیفری را مطرح میکند شاکی نام دارد . شاکی بر علیه متشاکی ( طرف مقابل ) متنی را به اسم شکوائیه به دادگاه و خطاب به دادستان ارائه میدهد . در شکوائیه توضیحات واقعه و اتفاقات نگارش شده است . نگارش شکوائیه کیفری صورت خاصی ندارد و میتواند در یک برگه ساده انجام گیرد . ولی بهتر است برای ادراک بیشتر ، توسط وکیل متخصص نوشته شود .
وکیل کیفری در مشهد

دادسرا کجاست ؟

وکیل کیفری در مشهد
وکیل کیفری در مشهد

در واقع مرجعی است زیر مجموعه قوه قضایی و جزوی از دادگستری که وظیفه آن تحقیق ، کشف و بازجویی جرم است . پس از روشن شدن ابعاد پرونده و تایید نهایی از سمت دادسرا ،پرونده جهت داوری نهایی به دادگاه کیفری ارسال میگردد .
در دادسرا پرونده توسط دادیار ( قاضی پرونده در دادسرا ) بررسی میگردد . دادیار وظیفه بررسی ابعاد پرونده را دارد . کمی شبیه کارآگاه و بازپرس ! در صورت نیاز ، پرونده به کلانتری و یا پزشک قانونی ابلاغ میگردد . بالاترین مقام در دادسرا دادستان می باشد که دستورات نهایی را اعمال میکند .
در دادسرا حکمی صادر نمیگردد و فقط پرونده پس از شفاف سازی و تحقیقات به دادگاه کیفری ارجا میشود .
اگر دادیار دلایل کافی را دال بر مجرمیت شناسایی نکند پرونده در دادسرا بسته شده و قرار منع تعقیب صادر میگردد .
شاکی لازم است ابتدا پس از تنظیم شکواییه به دادسرا مراجعه کرده و تمبر باطل کند . سپس جهت مابقی مراحل به او اطلاع رسانی میگردد . احتمال دارد بر اساس وضعیت ، قرار جلب برای متشاکی ارسال گردد و یا برای پاره ای از توضیحات هر دو طرف دعوا حضور پیدا کنند .

آدرس به روز کلیه دادگاه های مشهد را در این مطلب ببینید .

بهترین وکیل کیفری در مشهد . جهت هماهنگی با شماره 09152447090 تماس بگیرید .

چه پرونده هایی کیفری نامیده میشود ؟
دعاوی کیفری مربوط به اموری هست که در نهایت مجازاتی برای مرتکب آن صادر میشود . دادگاه کیفری هم بر اساس نوع پرونده به دو دادگاه کیفری یک و کیفری دو تقسیم میشود .
دادگاه کیفری درجه 2 ( غیر مهم ) – وکالت مورد صلاحیت وکیل پایه یک و دو دادگستری می باشد که شامل : شرب خمر، کلاه برداری ، سرقت ، اختلاس ، خیانت در امان ، و …
جرایم درجه1 ( مهم ) – وکالت فقط در صلاحیت وکیل پایه یک دادگستری می باشد که شامل : قتل ، آدم ربایی ، اسیدپاشی ، پولشویی ، محاربه ، افساد فی الارض و … . همچنین جرایم مربوط به مواد مخدر در دادگاه های انقلاب داوری میگردد . پرونده های کیفری مربوط به اطفال در شعبات اختصاصی پیگیری و داوری میگردد .

موضوعات کیفری دامنه گسترده و پیچیده ای دارد و بسیاری از جرایم را شامل میشود . لذا وکلای متخصص در این حوزه به صورت اختصاصی فعالیت میکنند . همچنین به دلیل تبعات شدید برخی از احکام  پرونده های کیفری که نظیر کیفر خواست در دادگاه از جمله زندان و شلاق می باشد لازم است جهت این دعاوی به وکیل متخصص مراجعه کنید . وکلای کیفری دادیاران شامل کارشناسان حقوق جزا و دکترای جرم شناسی و امور کیفری میتوانند پرونده شما را به بهترین نحو اجرا و به نتیجه برسانند . جهت تنظیم وقت مشاوره با ما تماس بگیرید .

تماس با دادیاران