امور خانواده

وکیل خانواده در مشهد

_________________________________

وکیل خانواده در مشهد

#طلاق #نفقه #مهریه #حضانت-فرزند #تمکین

همسرم مایحتاج زندگی را پرداخت نمیکند ، از چه راهی اقدام کنم ؟

میخواهم طلاق یک طرفه بگیرم . از کجا وکیل متخصص پیدا کنم ؟

همسرم جهت مهریه اقدام کرده و وکیل گرفته است . به کجا مراجعه کنم ؟

چجوری با گرفتن فرزندام طلاق بگیرم ؟

وکیل خانواده در مشهد .

چه وکیلی تخصص کافی در امور خانواده دارد ؟

بهترین وکیل خانواده در مشهد

در عین حال که خانواده کوچکترین عضو جامعه می باشد ، آنچنان از حساسیت بالایی برخوردار است که همواره دقدقه روانشاناسان و حقوقدانان بوده است . از یک خانواده سالم فرزند مناسب به جامعه وارد شده و پس از آن دوباره تشکیل خانواده میدهد . در این بین به غیر از تعهدات انسانی فی ما بین یک زوج لازم است تعهداتی از طرف دولتها به افراد تحمیل گردد . این تعهدات قوانین حقوقی خانواده نام دارد که در تمام کشورهای دنیا وجود دارد . ولی شکل و شمایل آن بر اساس وضعیت ، عرف و فرهنگ جامعه فرق میکند . در این قوانین خانم و آقا نسبت به یکدیگر از حق و تکلیف برخوردار هستند . این مسئله در مقابل فرزندان هم صادق هست . در واقع زوج و زوجه در مقابل فرزند دارای تکلیف و دارای حق و حقوق هایی می باشند . دعاوی که مربوط به مسائل و اختلافات مابین زوجین و اثار ناشی از روابط آنها می باشد دعاوی خانواده نام دارد و وکیلی که تخصصی در این موضوع فعالیت میکند وکیل خانواده نام دارد . دادیاران با سابقه چندین ساله بهترین وکیل خانواده در مشهد را در اختیار شما قرار میدهد . وکلای خانواده در دادیاران صرفا و تخصصی در حوزه خانواده فعالیت کرده و  اشراف کامل به دادگاه ها ، شرایط ، قوانین مدون و قضات خانواده دارند .

وکیل خانواده در مشهد

مهمترین دعاوی خانواده ، نفقه ،  مهریه ، طلاق توافقی و یکطرفه ، تمکین ، حضانت ، ملاقات فرزند ، کفالت و … می باشد . به اختصار چند مورد آن توضیح داده میشود .

تمکین : یکی از اثار نکاح تمکین زوجه ( خانم ) از زوج (آقا ) می باشد که شامل تمکین خاص و عام است .  در صورتی که زوجه بدون عذر شرعی یا قانونی امتناع از تمکین نماید ، زوج چنین دعوایی را  در دادگاه خانواده مطرح میکند .به لحاظ قانونی زن موظف به تمکین عام و تمکین خاص از همسر خود می باشد . تمکین عام ناظر بر امور کلی زندگی مشترک و خانوادگی است و تمکین خاص ناظر بر روابط زناشویی میان زن و مرد . به عنوان مثال زن نمی تواند بدون اجازه و رضایت همسر خود و یا بدون هیچگونه دلیل موجهی منزل مشترک را ترک کند . در این صورت شوهر میتواند به ادعای عدم تمکین همسر خود از او شکایت کند . در صورتی که عدم تمکین زن از همسر خود اثبات شود و دادگاه رای مبنی بر عدم تمکین دهد ، دیگر زن حقی برای مطالبه نفقه نخواهد داشت ؛ چرا که نفقه به زن ناشزه تعلق نمی گیرد .همچنین در پی آن مرد میتواند از دادگاه تقاضای ازدواج مجدد نماید .

مهریه : یکی از حقوقی که به مجرد نکاح برای زوجه طبق قانون مدنی برقرار میگردد مهریه است . در صورتی که مهریه عندالمطالبه باشد زوجه در هر زمانی میتواند پس از عقد و قبل از نزدیکی نصف و پس از نزدیکی کل مهریه را مطالبه کند . ضمن اینکه در صورتی که مهریه عندالمطالبه باشد و زوجه حتی برای یک مرتبه تمکین نداشته باشد ، وی تحت شرایطی نیز ، حق استناد به حق حبس و امتاع از تمکین تا وصول کامل مهریه را دارد ( حق حبس در ازدواج )  .

مشاوره با وکیل خانواده در مشهد

وکیل خانواده در مشهد
وکیل خانواده در مشهد

نفقه زوجه :

نفقه یعنی تأمین هزینه زندگی زن که شامل اثاثیه ، خانه، منزل، غذا، دارو ، لباس و درمان بوده که از زمان عقد دائم بر عهده شوهر است. میزان نفقه بر مبنای شئونات خانوادگی زن، عرف و عادت ساکنان هر منطقه و وضع مالی مرد توسط مرجع قضایی تعیین میگردد .

نفقه به دو نوع نفقه معوقه و جاری تقسیم میگردد .

نفقه معوقه : به اصطلاح نفقه ایکه به تعویق افتاده است .  زوجه میتواند نفقه ایام گذشته خود را تا زمان تقدیم از زوج درخواست نماید .

جاریه : مطالبه این نفقه منوط احراز تمکین زوجه از زوج میباشد و از لحاض فاصله زمانی ، حال به بعد را در بر میگیرد. در واقع شرط اصلی نفقه جاریه این است که خانم در منزل حضور داشته باشد و تمکین کند . چنانچه زوجه ناشزه شناخته شود از دریافت چنین نفقه محروم میگردد  . زن ناشزه فردی است که نسبت به انجام وظایف زناشویی بدون دلیل موجه و مانع شرعی امتناع  و خودداری می‌کند.

حضانت :

حضانت جزو دعاوی غیر مالی خانواده می باشد که در صلاحیت دادگاه خانواده  و به معنی مشارکت والدین در نگهداری و تربیت فرزند است. حضانت هم حق و هم تکلیف والدین می باشد با این حال  با توافق قابل اسقاط و یا واگذاری به دیگری می باشد . در صورت که مواردی از جمله، جنون  ،کفر ،اعتیاد و اشتهار به فساد احدی از والدین ، اثبات گردد حق حضانت از پدر و مادر قابل صلب میگردد . ضمن اینکه یکی از والدینی که حضانت طفل با او نیست ، طبق مدت توافق و یا حکم دادگاه حق ملاقات فرزند را دارد .

بهترین وکیل خانواده در مشهد . جهت هماهنگی با شماره 09152447090 تماس بگیرید

دادیاران شامل 2 دفتر تخصصی حقوق خانواده در مشهد می باشد .  شما میتوانید جهت تنظیم وقت مشاوره با ما تماس بگیرید . لازم به ذکر است دادیاران در بسیاری از پرونده نتایج را برای شما ضمانت میکند . همچنین برخی از پرونده های خانواده از جمله نفقه و مهریه در صورت به نتیجه رسیدن پرونده شامل پرداخت هزینه می باشد .

 

تماس با دادیاران