دعاوی امور ملکی ( املاک و اراضی )

______________________________________________________________________

وکیل ملکی خوب در مشهد

وکیل ملکی در مشهد 

  • ملکی را خریداره کرده ام . هم اکنون متوجه شدم خریدار دیگری هم دارد باید چکار کنم و از کجا پیگیری کنم ؟
  • چگونه صورت مجلس تفکیکی برای آپارتمان خود اخذ کنم ؟
  • به دلیل شناسایی ابهاماتی در قرارداد ملکی میخواهم آن را فسخ کنم . چگونه میتوانم ؟
  • میخواهم برای ملک خود سند بگیرم

دعاوی ملکی خود به سه گروه دعاوی حقوقی ملکی ، دعاوی کیفری ملکی و حقوق ثبتی ملک و اراضی که به حوزه اداره ثبت اسناد و املاک مرتبط میشود تقسیم میگردد .

مشاوره با وکیل ملکی در مشهد

امور حقوقی ملکی ، دعاوی مربوط به املاک و معاملات ناشی از آن می باشد . در واقع هنگامی که اختلافی بین طرفین معامله ملکی پیش آید یک دعوای ملکی مطرح میشود . از جمله دعاوی ملکی ، عدم رعایت شرایط مندرج در معامله و متضرر شدن یکی از طرفین معامله ، عدم مالکیت ، خلع ید ، تصرف ادوانی ، کلاه برداری و …. می باشد .

بهترین وکیل ملکی در مشهد . جهت هماهنگی با شماره 09152447090 تماس بگیرید .

وکیل ملکی در مشهد

معرفی وکیل ملکی در مشهد
دادگاه صالح جهت مطرح شدن این دعاوی دادگاهیست که ملک در آن محل واقع شده است . لذا طرفین دعوا نمیتوانند در دیگر دادگاه ها طرح دعوا کنند . هزینه دادرسی در اینگونه دعاوی بر اساس ارزش منطقه ای ملک که معمولا یک بیستم قیمت واقعی است تعیین میگردد . مهمترین دعاوی ملکی که طیف وسیعی از دعاوی حقوقی مییاشند شامل دعاوی : اعلام فسخ قرارداد ، تقاضای ابطال و استرداد و … می باشد .

اثبات مالکیت :
چنانچه ملکی در دفتر اسناد رسمی سابقه ثبتی نداشته باشد و در مالکیت آن اختلاف ایجاد شده باشد شخصی که آن ملک را خریده باید دعوای اثبات مالکیت ملک مطرح نماید . لذا با مطرح کردن دلایلی نظیر تصرف ملک ، مبایعه نامه ، شهود و … مالکیت خواهان ( خود را ) را احراز میکند .
در زیر دو مورد حقوقی ملکی توضیح داده شده است . برای دریافت مشاوره از وکیل ملکی در مشهد با ما تماس بگیرید .

الزام به تمکین سند :
اگر معامله ای به صورت عادی تنظیم شود . تا زمانی که به صورت رسمی ثبت نگردیده در مراجع قضایی قابل پذیرش نیست . لذا خریدار میتواند الزام به تنظیم سند رسمی را از دادگاه در خواست کند ، ولو موعدی برای تنظیم سند در قولنامه مشخص نشده باشد .

خلع ید :
اگر شخصی بدون مجوز قانونی و شرعی یا بدون حکم دادگاه در ملکی که دارای سند رسمی است سکونت داشته باشد ، مالک رسمی میتواند به طرفیت مقصر ، خلع ید مطرح نماید . مالک رسمی سند ، خواهان و خوانده مقصر غیر قانونی ملک شناخته میشود .
مرجع صالح دادگاه محل ملک می باشد .

اگر به دنبال وکیل ملکی در مشهد هستید میتوانید با ما تماس بگیرید . دادیاران در حوزه ملک و املاک با بهترین وکلا همکاری میکند . این وکلا سالها در امور املاک و اراضی فعالیت کرده و به جدیدترین قوانین و ، ترفندها و سازمانهای مرتبط آشنایی دارند . همین حالا با ما تماس بگیرید .

تماس با دادیاران